Virágküldéskor is válaszd a szegfűt! Kedves, egyszerű, mutatós virág.
A szegfű fajtái, származása:
A szegfű nemzetség igen népes, a mintegy 300 faj főleg az északi félgömb mérsékelt övi területein terjedt el, a Földközi-tenger vidékén, Nyugat-és Közép-Európában, Észak-Amerikában, Nyugat-Szibériában honos.Valamennyi szegfűre jellemző a forrt, cső alakú, sokerű csésze, legfeljebb a cső közepéig érő 5 cimpával, alján pedig pikkelyszerű fellevelekkel. Általában fénykedvelők, előnyben részesíti a védett, napsütötte helyeket.
Virágai egyesével állnak, ritkán van egy száron kettő vagy három virág. Nagyon illatos növény. Vannak egyszínűek, foltosak, tarkák, többszínűek. A nyári hónapokban bőséges virágzást mutat.
A szegfű gondozása
A szabadba kiültetett szegfű előnye, hogy nincs kártevője. Magvetéssel szaporíthatjuk, a megvásárolt magokat a tavasz beköszöntével, a fagyok elmúltával márciusban vessük el vályogos-homokos talajba, vagy virágföld keverékbe, napos helyre. Rendszeres öntözést igényel, de ne locsoljuk túl. A helyes locsolást bő virágzással hálálja meg. Az elvirágzott fejeket le kell szedni, majd vissza kell vágni.A nemesített szegfű kétnyári, évelő dísznövény, ami azt jelenti, hogy teleltethető, de arra vigyázzunk, hogy a kertben teleltetéskor alaposan fedjük be földdel. Amennyiben nem fagy ki télen, úgy újra kihajt, és még erősebb, és szebb virágot fog hozni.