Felhasználása a virágkötészetben: februártól márciusig import szállítmányból, márciustól májusig magyar termelőknél is megtalálható.
Friss és vásárolható a növény, ha virágja zárt, szára, levélzete egészséges zöld, szárvég metszés felülete világoszöld. Túlérett a virág, ha nyílott sérült a szirma, szára levélzete sárga, opálos, szárvég metszés felülete barnás zöld.
A szellőrózsa szárvégét kell metszeni felszívatáskor. A felszívatás kézmeleg vízben történjen. Felhasználása a virágkötészetben: alkalmi, tavaszi csokor, esküvő, kegyelet.
Csodálatos szellőrózsás virágcsokrokból választhatsz. Küldd el kedvencedet!
A szellőrózsa vagy anemóna (Anemone) évelő, lágyszárú, a boglárkafélék családjába tartozóik. Magyarországon négy fajtája tekinthető honosnak, a bogláros szellőrózsa (Anemone ranunculoides), az erdei szellőrózsa (Anemone sylvestris), a berki szellőrózsa (Anemone nemorosa) és a hármaslevelű szellőrózsa (A. trifolia). Eredeti hazája a földközi tenger térsége.
A szellőrózsa tartása
Igazi kerti virág, tavasz végétől őszig örvendeztet meg virágaival.
Kedveli a vízben és humuszban gazdag talajt, valamint a napos helyeket. Viszont a növényt a túlöntözésétől óvakodjunk. Fagytűrő, de a nagy fagyok idején védeni kell.
Betegségei közt lisztharmat, levélfoltosodás szerepel. Kártevői: csigák, meztelen csigák, hernyók. Vegyszerrel védekezzünk, a kártevőket és a beteg részeket el kell távolítani a növényről. Növekedését segíthetjük egy kis trágyával a nyári hónapokban. Magról, gyökérgumóval vagy tőosztással szaporíthatjuk. Az ültetés ideje ősz eleje vagy közepe. A gumókat kb. 5 cm mélyen ássuk el a talajba, majd télre -biztos ami biztos- takarjuk be falevelekkel.
A koronás szellőrózsa kedveli napos vagy a félárnyékos kerteket, de ültethetjük nagyobb cserépbe is.